ARTYKUŁY

Ściółki.
Autor - Katarzyna Gonera.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów ściółek. Najbardziej polecam jednak wypróbowany sposób na "pigwę + trociny" tzn. w rogach klatki oraz do kuwety wsypujemy pigwę (drewniany granulat) a całe dno wysypujemy trocinami (najlepiej, żeby nie były miałkie). Stanowczo odradzam korzystanie z trocin z pobliskich zakładów stolarskich trociny kupujemy zapakowane w sklepach zoologicznych. Nie polecam stosowania samych granulatów z pigwy lub innego drewna - po zmoczeniu i wyschnięciu bardzo się pylą co może prowadzić do alergii i chorób oczu naszych milusińskich.
Na rynku pojawiła się także niedawno ściółka "z bawełny" - szczególnie sprawdza się w przypadku świnek typy "skinny" a także domowników alergików, ponieważ kompletnie się nie pyli, jednak jest jeszcze dość droga.
Podsumowując, grube trociny z pewnego źródła + drewniany granulat w rogach klatki i przede wszystkim czystość - pamiętajmy, nasza świnka tak jak my lubi przebywać w czystym i przyjemnie pachnącym domku.
PS: O podłożach typu gazeta i stare ilustrowane magazyny nie wspominam- przyjmuję za pewnik, że po przeczytaniu trafią na makulaturę, a nie jako legowisko dla naszego pieszczocha.