ENTENTE EUROPEENNE

Polski Klub Rasowych Świnek Morskich pragnie poinformować ,że
z dniem 23 maja 2009 roku staliśmy się członkami Europejskiego Stowarzyszenia Hodowców Drobiu, Gołębi, Ptaków Ozdobnych, Królików i Świnek Morskich - Entente Européenne (EE)!!!!!

CCP jako jedyny polski klub ma możliwość czynnego uczestniczenia w działaniach EE wraz z innymi zjednoczonymi w niej klubami europejskimi w zakresie organizacji
i uczestnictwa w wystawach europejskich i meetingach, seminariach oraz warsztatach szkoleniowych dla sędziów, a także pracy nad wprowadzaniem standardu europejskigo jak i rozwojem sekcji EE świnek morskich.

To dla nas uwieńczenie dwuletnich przygotowań do wstąpienia w poczet członków Ententy, a także szansa na jeszcze szybszy rozwój i poszerzanie działalności klubu.

Coroczne spotkanie generalne EE tym razem odbyło się w Ovifat w Belgii w pięknie położonym hotelu niedaleko granicy Niemieckiej. Delegatem z ramienia CCP była Aldona Czerniakowska nasz vice prezes ds organizacyjnych i hodowlanych.
Podczas posiedzenia sekcji świnek morskich poprowadzonego przez Evelyn van Vliet ,które miało miejsce 22.05 zostały omówione min kwestie dotyczące pomocy w kształceniu polskich sędziów oraz uczestnictwa polskich hodowców w najbliższej europejskiej wystawie w NITRZE na Słowacji. Głosowanie prawie setki delegatów
na korzyść naszego klubu nastąpiło w sobotę po odczycie Aldony
przedstawiającym historię i osiągnięcia CCP. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości spotkania przez naszego delegata na konferencji EE dobrze nam znanych sędziów jak Petr Tejml Sigrid Tooson, Helmut Sakac, ktorych gościliśmy
w Polsce lub też tych których mieliśmy okazję poznać podczas wystaw poza granicami naszego kraju.


A oto impresje z pobytu w Belgii

Hotel I jednoczesne miejsce EE Meetingu

Miasto

Aldona Czerniakowska z mężem podczas wizyty w Centrum Współpracy z Unią Europejską oraz podczas kolacji po spotkaniu sekcji EE.

Sędzia Petr Tejml

Zdjęcia z pokazu RAS BELGIJSKICH zorganizowanego przez EE