Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest Śr, 24 maja 2017, 10:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 18:11 

A ja jestem w kropce ;/
nie wiem co zrobić..czuje się troszkę oszukana..

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 21:58 

hmmm to dobra dyskusja i faktycznie ile osób tyle zdań w temacie ;-)
z własnego doświadczenia i niektórych niemieckich hodowców wiem że większość błędów na uszach nie jest przekazywana potomstwu. Sama mam samca, który ma 2 FO i wykorzystuję go do hodowli - dzięki jego genom uzyskałam piękne maleństwa i 90 % z nich jest bezbłędna! Jego dzieciaki to przede wszystkim czarne tany w mojej hodowli i jak większość z Was wie że to piękne prosiaki np. The best of Dior, który jest młodzieżowym championem.
Zgadzam się z Dorotą, że układ płodów i ich ilość jest ważna - nie tylko przy uszach ale i rozwoju układu oddechowego - większa przestrzeń między młodymi wróży ich lepszy rozwój.

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 00:11 

Coś w tym musi być u mnie w pierwszym miocie miałem po porodzie każde młode z zakładkami na uchu, w miocie były 4 młode. Może i to głupie ale delikatnie tak jakby rozwijałem te zakładki by sprawdzić czy to FO czy po prostu nierozprostowane do końca ucho, po jakimś tyg uszy się ładnie rozprostowały, ale nie wiem czy to dzięki moim zabiegom czy i tak by się rozprostowały.

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 00:49 
I tak by się rozprostowały - na 99,9% :-) :!:
Tego nie rozprostujesz masowaniem ;-) .
U młodziutkich, co maja duże uszki, to sie po prostu tak często jakby skleja, bo delikatna, jakby lepka skórka i chrząstka bardzo miękka :-)
Ciągle moim skromnym zdaniem to dziedziczenie i nie musi być w każdym pokoleniu i każdym osobniku ;-) . Kwestia korzystnych i niekorzystnych w tym wzgledzie połaczeń.
Gładkowłosy tan holender /bez fo/ pokrył u mnie świnkę, która co najmniej 3 pokolenia nie miała Fo. W miocie 4 małe 2 miały Fo.

Ostatnio edytowano So, 27 lutego 2010, 09:37 przez Mrówka, łącznie edytowano 1 raz

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 01:24 

Też fakt :) prawda że pierwszy miot miał mega klapiaki i każdy maluch pozaginane uszka aż się wystraszyłem że trafił mi się cały miot z FO i to na każdym uchu. W drugim miocie mniejsze uszy i od razu bez zagięć.

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 02:14 
;-)

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 08:38 

Gdyby przyczyna byla ciasnota w macicy, todlaczego nie maja z deformowanych lapek tylko akurat uczy ito zawsze w ten sam sposob /krawedz ucha/ ?

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 13:09 
Administrator

Nazwa hodowli: CaviaDoro
Do dnia dzisiejszego nikt nie stwierdził i nie znalazł genu odpowiedzialnego za FO !!!!! Pani Małgosiu noga nie zostaje zdeformowana bo nie jest tak delikatną chrząstką jak ucho . Trochę złe porównanie Pani dała

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 13:20 
Zdarzają się poporodowe niedowłady i nawet lekkie odkształcenia nóżek u kotów, świnek - rzadziej szczeniąt. To jednak mija najpóźniej po 2,3 dniach i wszystko jest ok.
Sama miałam kiedyś takiego persika, którego chciano uspić, bo niedowład...Wszystko minęło po 3 dniach i kupiliśmy właśnie tego cudownego, niezapomnianego zwierzaka. Wrzucę potem jego fotki, bo mam je na pamiątkę ;-) .
Teraz lecę, bo serce mi wali, bo wyjeżdża moja świnka...

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 15:54 
Administrator

Nazwa hodowli: CaviaDoro
Oczywiście że tak, miałam parę takich przypadków z niedowładem nóżek , które nawet trwały do 1,5 tygodnia . Ale to nie ma nic wspólnego z ciasnym miejscem w macicy , są to porażenia porodowe spowodowane podduszeniem. Często zdarzają się przy porodach " tzw pośladkowych " u świnek , gdzie poród przedłuża się .

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 17:22 

dodam jeszcze że mam samicę która do drobnych nie należy /raczej przeciętnej wagi/ miała u mnie juz trzy mioty i zawsze rodziła jedynaka!! mimo że pewnie malce w brzuchu miały full miejsca to rodziły się z przekrzywionymi łapkami przednimi - nie jest to stale odkształcenie, bo ustępuje po kilku dniach, ale wiem że fizjonomia i pewnie wpływ jakiegoś genu u samicy odpowiada za rodzenie dużych jedynaków i z tym "defektem" łapek. Jednak co do uszu zawsze były duże i poprawne :mrgreen:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 71 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5