Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Gryzący prosiaczek :(
PostNapisane: Pt, 13 sierpnia 2010, 16:48 

Hej.
Mam mały problem, bo nie umiem dogadać się z moją świnką. Mam trzech chłopaków, ale jeden nie lubi się z pozostałymi. Siedzą więc w osobnych klatkach. Ale nie w tym problem - ten jeden prosiaczek mnie... gryzie. Nie wiem dlaczego, nie robię mu krzywdy, zachowuję się spokojnie, cichutko do niego mówię, karmię i głaszczę. Ale on ma czasem łaskotki i jak przez przypadek go połaskoczę to mnie niespodziewanie gryzie do krwi. Nie łaskoczę go specjalnie - to zdarza się rzadko i jak tylko zobaczę, że go łaskoczę to natychmiast przestaję, ale niepokoi mnie to, że on od razu mnie atakuje zębami :( Wczoraj biegał po pokoju i chciałam mu zebrać kupki, które zrobił i leżały koło niego, więc wzięłam chusteczkę i w momencie, kiedy je zbierałam - znowu mnie zaatakował a ja go nawet nie dotknęłam... Nie wiem co robić :załamka: nie dogaduję się z nim. Na początku myślałam, że się mnie boi, ale podchodzi do mnie, bierze mi jedzenie z ręki, ćwierka jak go głaszczę, rozpłaszcza się jak mu dobrze i śpi jak naleśnik z tylnymi nóżkami wyciągniętymi do tyłu, także raczej się nie boi. A gryzie. Może doradzicie, co robię nie tak, albo podpowiecie jak go traktować i jak zachowywać się, gdy mnie ugryzie? Jakieś sposoby na gryzące prosiaczki? :-(

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Tytuł: Re: Gryzący prosiaczek :(
PostNapisane: Pt, 13 sierpnia 2010, 17:34 
Dziwne to trochę ale sporadycznie słyszy sie o świnkach, które podgryzają...
Ja nie biorę na kolana codziennie wszystkich swoich świnek ale mim o to, żadna nie gryzie.
Świnki też mają swoje charaktery i widocznie ten Twój facecik jest bojowy.
Wydaje mi się, że po prostu więcej ciesz się obserwacją tego gladiatora a dopieszczaj bezpośrednio pozostałe 2 chłopaczki i wszyscy będziecie zadowoleni ;-) .
Poza tym może mu przejdzie ten brzydki zwyczaj :brew:

Szczegóły postu

PostNapisane: Pt, 13 sierpnia 2010, 17:36 

A może gryzie bo czuje tamte samce?

patrz na jego czyny...

PostNapisane: Pt, 13 sierpnia 2010, 18:41 

Jakub napisał(a):
A może gryzie bo czuje tamte samce?

Też się nad tym zastanawiałam. Ich klatki są obok siebie - mogą się dotykać nosami. Może czuje się niepewnie na terenie, gdzie niedawno przebywały świnie, których nie lubi... Ma też czerwone oczka - wydaje mi się, że widzi gorzej od innych i możliwe atakuje mnie, bo myśli, że jestem jedną z nielubianych świnek. No sama nie wiem... Taka trochę naciągana ta teoria - jak go głaszczę pod pysiem, to podnosi główkę, podoba mu się bardzo a jak przesunę o pół centymetra palec, po miejscu gdzie ma łaskotki to znowu zatapia we mnie zębiska. Rozumiem, że może nie lubić jak go ktoś łaskocze (prosiaku, ja nie robię tego specjalnie!), ale żeby od razu gryźć? Złapać ząbkami, odepchnąć, pójść sobie - ok, ale z zębami na mnie?

PostNapisane: Pt, 13 sierpnia 2010, 20:32 

Znam prosiaczka który jest ogromnym pieszczoszkiem- lubi być brany na ręce i wtedy rozkosznie się rozkłada na kolanach, ale ma pewne punkty w których nie znosi głaskania i potrafi wtedy udziabać. Takie miejsca ma na bokach szyjki, więc trzeba je omijać. ;-) Natomiast pieszczoty w innych miejscach uwielbia. Także różnie to bywa z tymi prosiakami. :lol2:

PostNapisane: Pt, 13 sierpnia 2010, 20:39 

Ja miałem chomika który nie przepuścił najmniejszej okazji żeby ugryźć i to byle jak najmocniej :roll:

Ciężka sprawa, wg mnie albo charakter świnki, albo zapach samców, albo coś jeszcze innego. Muszą poradzić mądrzejsi :diabeł:

patrz na jego czyny...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]