Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 59 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 17:35 

Nazwa hodowli: RL Caviary
3 psy, 2 koty, 4 myszy, rybki, gołąb, grubodziób (ptaszyska wkrótce wracają na wolność ;-) ) rybki i 100świń :lol: Kto da więcej? :lol:

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 17:50 

LunCavia napisał(a):
3 psy, 2 koty, 4 myszy, rybki, gołąb, grubodziób (ptaszyska wkrótce wracają na wolność ;-) ) rybki i 100świń :lol: Kto da więcej? :lol:

W Twoim przypadku pozytywnie zakręcona to za mało powiedziane :)
Mając taki przychówek, to sama chyba mieszkasz już w piwnicy? :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 18:05 

A ja mam 7świństw, psiaka, pyszczaki i chłopaka :lol:

Ja się zastanawiam nad takim dużym niskim kojcem... żeby mogły sobie często i bez nadzoru biegać.. a np jak będę jeździś do mamy na wieś to wstawie na ogród i będą mogły się paść :rece: chyba nie głupi pomysł? :oops:
Monia! Ty masz 100prosiaczków?! :shock: :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 18:13 

Nazwa hodowli: LOST IN LOVE
Angelika napisał(a):
A ja mam 7świństw, psiaka, pyszczaki i chłopaka :lol:

Ja się zastanawiam nad takim dużym niskim kojcem... żeby mogły sobie często i bez nadzoru biegać.. a np jak będę jeździś do mamy na wieś to wstawie na ogród i będą mogły się paść :rece: chyba nie głupi pomysł? :oops:
Monia! Ty masz 100prosiaczków?! :shock: :roll:

Kojec na ogrodzie? :!: :!: a takie zagrożenia jak kot, czy jakiś ptak drapieżny? nawet jeśli by to była klatka, kot i tak móglby łapą je rozszarpać.... a zmiany pogody? nagły deszcz? gdzie się wtedy schowają... a zbyt dużo słońca? gorąca woda od stania na słonku... mi się to nie podoba, trzeba by było wymyśleć coś innego, tylko nie wiem co...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 18:21 

Spokojnie! nie będą tam stały non stop..tylko po 2-3 godzinki. Jeśli będzie bardzo słonecznie to oczywiście będzie zadaszone :)
A co do problemów ptaków i kotów..to fakt niebezpiecznie..w takim razie będą się pasły tylko pod nadzorem :-> i myślę, że po problemie dziękuję za uwagi. Bo szczerze mówiąc to o kotach i innych prosiaczko- jadach nie pomyślałam :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 18:22 

No przecież na tym dworze na pewno nie będą bez nadzoru. Ile ludzi ma takie wybiegi, sam bym zrobił jakbym miał ogród. Przecież tym torem to trzeba by świnki przykryć akwarium :P

patrz na jego czyny...

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 18:34 

Nazwa hodowli: RL Caviary
To się nazywa zaokrąglenie w górę :mrgreen:
Jak się nie opanuje to wkrótce 100 będę mieć :mrgreen:
U mnie całe lato prosiaki są w ogródku. Oczywiście nie wszystkie na raz, ale staram się, aby każdy na kilka godzinek kilka razy w tygodniu był wystawiony na świeże powietrze ;-)
Ale oczywiście trzeba ich cały czas pilnować, albo jakoś bardzo dobrze zabezpieczyć wybieg. U mnie np. nie wiem co by się działo gdybym ich nie przykryła dokładnie. Pełno kotów, pustułek i innych drapieżników :shock:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 20:30 
Są metalowe, składane kojce ale bez góry.
Ja odkąd mam swinki /już czwarty rok :shock: / wystawiam je do ogrodu często na cały dzień. Mój pies ani kot nie stanowia zagrożenia. 2 lata temu dorobiłam się cudnego wybiegu z akrytego również od góry i juz nie boję się drapiżnych ptaków, których u mnie sporo.
Oczywiście mam cień, bo to pod lasem. Teraz mam tylko golasy więc z tym wietrzeniem trochę gorzej, bo jak komarzy rok, to na krótko wystawiam.
Jak znajdę, to wrzuce kilka fotek z historii moich spacerniaków. Pierwszy był z plastikowej siatki ale świnki mi z niego dały nogę/byle jak umocowałam/ i szukanie po krzakach nie było fajne :-/ .
Ale rok tak się wietrzyły i też jakos było. No i nic nie kosztowało, bo siatka leżała w domu.Na górę, zeby osłonic przed ewent.słońcem lub nagłym deszczem gruba folia jak plandeka /blandeka???/.
Macie trochę fotek, już był taki temat na Forum ale widać nie każdy znalazł.
Może kogoś zainspiruje albo ktos kupi tes suuuper, z zadaszeniem. To nadaje sie też na szczenieta małej rasy, kociaki a i mały dzidziuś bezpiecznie może raczkować Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ostatnio edytowano Pt, 26 lutego 2010, 00:27 przez Mrówka, łącznie edytowano 2 razy

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 20:51 

Jejciuu Mrówcia!!! Ty masz prześwietne te pasibrzuszki!!! :oops:

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 21:13 
Wystarczającym wybiegiem na początek są góry klatek. Trzeba je tylko częściej przestawiać, bo ekologiczne kosiaki :lol: pracują i nawożą z wdzięczności za trawkę dość intensywnie ;-) /
To fotki z przed roku i 3 lat... Jak już zaopatrzyłam się w rózne bezpieczne wybiegi /trzeba oddzielać samce, niektóre samice, mamy z dzieciakami :-/ to przestałam hodować futrzaki. Siłą rzeczy golce mniej korzystają z ogródka ale nawet jak nie jest tak bardzo, bardzo ciepło, wcale się nie trzęsą z zimna, jak nie są chude.
Raz pojechałam na chwilkę do sklepu i ...zapomniałam, ze świnki na dworze /same golasy/. Zaczął padac deszcz, zrobił się zmierzch :shock: . Wtedy niektóre sie trzęsły :cry: .
Byłam przerażona, że mi sie całe towarzystwo po choruje albo jeszcze gorzej ale nic takiego nie nastapiło. Potem juz bardzo uważałam. Nigdy ich nie zostawiam, gdy wychodzę z domu.
Pamiętam, jak beznadziejnie postąpiłam i przyznaję się do własnej głupoty - ku przestrodze dla innych dla dobra wszystkich świnek - nie tylko rasowych, bo rasowe to przecież kropla w morzu morskich świnek :-|

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 21:19 

Mrówka, super wybiegi! :-)
Już takie oglądałam i planuję też coś takiego. Świnkom na pewno na świeżym powietrzu lepiej niż w domu. Ech, byle do wiosny...

100 świnek :shock: Szczerze podziwiam! Czy znajdujesz czas na cokolwiek innego??

Tytuł:
PostNapisane: Cz, 25 lutego 2010, 21:36 
To nie ja mam 100 świnek :-)
Ja mam teraz trzydzieści kilka wszystkich w tym kilka nie moich i sporo młodzieży, z której co najmniej połowa wyjedzie /mam nadzieję/ jak będą chętni /i fajni / ludzie ;-)
Żadnych narodzin, zadnych w ciązy :-) .
Dla 100 świnek, to bym chyba nie combi musiała mieć a prawdziwą ciężarówkę, żeby żarcie codziennie dowozić albo rampe kolejową pod same drzwi. Poza tym nie mam siły,
żeby tyle obsłużyć. No i chyba bym sie zgubiła wtedy :evil:

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 14:21 

Mrówko, miałam na myśli LunCavię, tylko jej nick przy kopiowaniu gdzieś zaginął...
I tak Cię podziwiam, ja mam tylko 2-ów świnkowych panów, jeden dla nich dwupiętrowy domek, a czyszczenie zajmuje mi około godziny. Nie chcę nawet myśleć, ile czasu zajmuje to Tobie, a nie wspomnę o LunCavii.... To jest zwyczajny etat :-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 14:31 
Ja to nawet lubię sprzatać świnkom :-)
Tylko nieraz mi ciezko, bo mam głównie b.duże klatki ale za to mogą sobe w nich po biegać.
Dodatkowa zaleta duzych to to, ze nie musze w nich co 3 dni sprzatać, bo tez bym wtedy miała moze ze 4 świnki ...
Na razie wszystko zwiazane ze swinkami, poza wypiską rodowodów i sprzedażą sprawia mi przyjemność.
Jak to się zmieni - przestanę po prostu hodować. Zostaną najstarsze i już ;-)

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 14:45 

Muszę przyznać, że i mi wszystko, co robię przy świnkach sprawia radość, bo chociaż świnki są mojej córki (ma 6 lat prawie), to wiedziałam, że sprawy porządkowe przypadną mi. Tylko jak zawsze czasu mało.. :-)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 4   [ Posty: 59 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona