Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 59 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 15:12 

Ja dzisiaj swoim robiłam generalne porządki..trochę czasu mi to zajęło..ale co tam :)
Ja też lubie im sprzątać.. Ulli dzisiaj został wykąpany bo ma łupież..nie umiem się go pozbyć;/ po kąpieli i suszeniu i tak było to samo..
A Adaś się uparł, że chce go zabrać na wystawę do Chorzowa. A z łupieżem to chyba nie wypada prawda?

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 15:23 

Nazwa hodowli: RL Caviary
Polecam porządnie wyszorować nizoralem. Powinno przejść... przynajmniej na pewien czas :mrgreen:
Świnek może i jest trochę ponad 60, ale rozdzielone są na 2 lub 3 domy, tak więc ja nie mam aż takiego stadka pod samodzielną opieką ;-)
Bywa ciężko, ale z mamą harujemy na 3 zmiany i dajemy radę :oops: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 19:17 
Administrator

Nazwa hodowli: CaviaDoro
Angelika , a czy to na pewno jest łupież ? Mogą to być roztocza , najlepiej zauważalne na białej sierść jako malutkie okruszki przypominające łupież . Pod lupą można zaobserwować bardzo wolny ruch tych maleńkich żyjątek .

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 19:25 

Tzn. Jak go czeszę to bardziej z tyłu ma takie malutkie białe przezroczyste malutkie płatki..
Lupy ani żadnego innego szkła powiększającego nie mam więc się zastanawiam teraz czy by do weta go nie zabrać... Przyznam się, że od kąd przyjechał to już go chyba z 3razy w szamponie przeciwłupieżowym kąpałam i nic :załamka:
W ogóle jako jedyny ma bardzo suchą skórę i na łapkach i na uszkach..
Jak przyjechał to było wielkie czyszczenie uszu, obcinanie pazurków i odmaczanie łapek..;/

[ Dodano: 2010-02-26, 19:26 ]
Dlatego myślę, że może być to łupież bo ogólnie ma bardzo suchą skórę..
Ale mogę się mylić..

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 20:09 

No więc tak zwierzęta w odróżnieniu od człowieka mają dość kwaśny odczyn skóry. Stąd kąpiele mogą wysuszać i zaburzać równowagę lipidową skóry.

Ja polecam po każdej kąpieli i dokładnym wypłukaniu szamponu jeszcze jedno spłukanie. Trzeba je zrobić wodą z octem, żeby przywrócić skórze naturalne dla niej pH.
Bierze się 1 łyżkę stołową octu (takiego sklepowego) na szklankę wody. I dokładnie spłukujemy.

Powinno pomóc.

[ Dodano: 2010-02-26, 20:19 ]
LunCavia - 100 świniaków :?: :?: :?:

To chyba musisz mieć mały własny tartak na ściółkę dla towarzystwa i do tego pola uprawne na ziarno i zieleninę :shock:

wow pełen szacun :-D

ja mam psa, 2 świnie, 2 koty (tymczasowe), rybki, 2 szczurasy

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 20:36 
Bardzo dobrze, ze napisałas o occie :-D :!:
Ja przyznam, że sie po prostu bałam napisać.
Z tym, że trochę mniejsze stężenie tego octu powinno być, dużo mniejsze ;-) .
Bałam sie napisać, bo tu głównie zwolennicy zachodnich preparatów i róznych anglojęzycznych nazw a wszoły i inne roztocza głównie nasze, swojskie, polskie /choć trafiaja się nie rzadko także zagraniczne, bezposrednio zaimportowane - jako BONUS, w cenie świnki :-P /.
Niedoświadczony nabywca dowiaduje się o tym radosnym bonusie ostatni- nie rzadko na Wystawie!!! :shock:
Weź pod uwagę, czy to nie pasożyty zewn, skoro prosiak był taki zaniedbany i nawet pazurki miał jak krogulec :evil: ...
Tak, LunCavia jest znanym obszarnikiem na Ziemii Bydgoskiej. Wykupiła kilka lat temu wszystkie okoliczne PGR-y i tyle miała tego dobra z upraw, że musiała zacząć hodować coś bardzo żarłocznego, żeby ziemiopłody sie nie zmarnowały :-) :!:
A, że jest panienką subtelną, delikatną, powiedziałabym nawet, że eteryczną - ale się obrazi :-x , to żadne większe "bydlaki" nie wchodziły w grę i padło na morświnki :mrgreen:
Kilka tartaków też się znalazło na tych ziemiach, to ma zaplecze dla bobczaków ;-) .
Kilku bezrobotnych /z tych własnie upadłych PGR-ów codziennie przychodzi 10km na piechotę i czesze, papilotuje oraz głaszcze ten żywy inwentarz za garść pszenicy i owsa, co to
nie zjadły Jej Championy :-) , albowiem zacną i łaskawą Panią jest na tych włościach :-D :!:
Wiecej tajemnic nie zdradzę :-P

Ostatnio edytowano Pt, 26 lutego 2010, 20:53 przez Mrówka, łącznie edytowano 1 raz

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 20:48 

Nie ma co się bać i trzeba pisać. Tak to już jest, że czasem najprostsze rzeczy są dostępne tuż obok, a sięgamy po niewiadomo jakie specyfiki farmaceutyczne.

Co do stężenia octu. To tak jak napisałam łyżka na szklankę wody. Tak przynajmniej mnie uczono i tak stosuję. Natomiast napewno ma to być łyżka a nie dwie i szklanka pełna a nie pół :mrgreen:
Niewielkie stężenie octu tak żeby lekko zakwasić skórę.

I oczywiście wykluczyć wszoły. Po "domowemu" - wytrzepać na ciemną kartkę, zrobić obwódkę długopisem i zostawić. Za parę godzin sprawdzić czy jest gdzie było - jak nie to już wiadomo co i jak :) Tylko zotawić trzeba tam gdzie nie ma podmuchów powietrza ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 20:54 
OK - przepraszam. Za szybko czytałam i wydawało mi się, że napisałaś :szklanka na szklankę ;-) . Sorki, już sie nie wcinam :oops:
Roztoczy to raczej tą metoda nie wykryjesz...Pożycz jakąs lupkę a w dobrym świetle i przy odpowiedniej cierpliwości mozesz i okiem zobaczyć niektóre słodziaki. Jest tego troche gatunków.

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 21:03 

Nazwa hodowli: Elido Caviary
Ależ wszoły to łażą w oczach i ciężko je pomylić z łupieżem, przynajmniej jak dla mnie. Ręką wystarczy świnke przeczesać i jak z rozgarniętej sierści uciekają to wiadomo że żywe - łupież raczej nie "zwieje" :D

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 21:11 
Na sam łupież, to najlepiej włączyć śwince TV /może być ostatecznie plazma ;-)/ - tam cały dzień podają różne preparaty. Może sama zdecyduje, co jej najbardziej pasi 8-) :?:

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 21:27 

Nazwa hodowli: LOST IN LOVE
Pani Basiu, czy wie, że ma Pani zdolnośći poetyckie? Piękna baśń Pani wyszła z tej opowieści, a wręcz brzmi jak legenda :lol: :rece:

Ale Monika nie jest jedyną osobą na forum, która ma tak dużo świń, więc przestańmy to podkreślać :-/ i to dużo pięknych świń!

To jest zaraźliwe i niedługo sami tyle bedziecie miec hehehehe :kokardka: :kokardka: :kokardka: :kokardka:

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 21:34 

Nazwa hodowli: RL Caviary
Moja tajemnica lasu się wydała :shock: :lol:
Radzę nie mylić wszołów z roztoczami ;) Wszoły rzeczywiście jak są już duuuże to łażą sobie po świni i można je zobaczyć gołym okiem. Nie wiem jak sprawa roztoczy bo takowych nigdy nie miałam u świń ;-)
Jeżeli łuski występują głównie na zadeczku, w tylnej części grzbietu i są to typowe, duże łuski, a jednocześnie włosy nie wypadają to jest to łupież. Jak występuje w innych rejonach ciała, łuską towarzyszą zaczerwienienia, wypadanie włosów itp. to można podejrzewać również inne powody ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 26 lutego 2010, 21:54 
Sprawa ilości świnek jest sprawą bardzo płynną.
Od 20 w górę, to już się prawie nie czuje różnicy w robocie...Tylko w ilości worów z żarciem, jakie się dźwiga - o ile ktoś ma miejsce...
Nikt nigdy słowa negatywu nie powiedział o hodowli LunCavia ani o ilosci Jej świnek.
Po prostu sami piszemy prawdę i sobie żartujemy między jednym karmieniem a drugim :mrgreen:
Można mieć 5 świnek zaniedbanych, niedożywionych i żyjących w złych warunkach /długo tak się chyba nie da :-? / i można mieć kilkadziesiąt wymuskanych i szczęśliwych...
Wszystko zależy od człowieka, który zdecydował się posiadać te zwierzaki...
Nie ma żadnego znaczenia, czy zwierzęta są rasowe, drogo kosztowały czy też zostały przygarnięte z litości lub kupione w różnych sklepikach za grosze ...
Wszystkie potrzebują troski odpowiedniej do swoich potrzeb, wygladu i zdrowia
AMEN

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: So, 27 lutego 2010, 12:01 

Nazwa hodowli: LOST IN LOVE
Oczywiście Pani Basiu, ma Pani rację. Wszystko zależy od człowieka. Myślę, że wszyscy jesteśmy "zapaleńcami" w dziedzinie świnek, nie sądzę, żeby trafiły się tu przypadki złego traktowania, zaniedbania czy niedożywienia. Mając świnkę : jedną, czy pięć czy sto, decydujemy się na opiekę. Setce świnek trzeba dostarczyć tyle samo miłości i poświęcenia co piątce, dziesiątce czy nawet jednej.
Spokojnie, bo się robiła jakaś burza z tego tematu, a przecież nikt tu nie chciał wywoływać jakichś złych nastrojów :-)
Jesteśmy w jednej rodzinie, łączy nas ta sama pasja. Pamiętamy o tym.
Pozdrawiam.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 4 z 4   [ Posty: 59 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4