Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: XTRA VITAL-Beaphar'a
PostNapisane: Pt, 24 września 2010, 19:42 
Czy ktoś może testował tą karmę i ewentualnie wie, jak można kupić duże opakowanie? Dla hodowli czyli worek co najmniej 10kg. Oczywiście może być większy ;-)
O ile oczywiście to jest w miarę dobre i nie kosztuje kosmicznych pieniędzy.
Ale jeśli bardzo dobre, to niech i sobie kosztuje. Cavia PRO /ta wersja -małe granule/znika u mnie w strasznym tempie, mimo, ze daję dużo innych rzeczy i w związku z tym nie wiem, czy im aż tak smakuje czy po prostu dla golasów jest za mało kaloryczna :załamka:
U Cuy'a faceta prawie nie ubywa a u golasów znika w strasznym tempie, jak żaden dotychczasowy granulat czy mieszanka :shock:
Moherek pisała kiedyś, że daje jakąś luxusową, wspaniałą karmę ale nie pamiętam nazwy ani nie mam pojęcia, gdzie to się kupuje ani czy jest w dużych opakowaniach :-/
Osoby, które prowadzą sprzedaż m.in. karm, na pewno testowały wszystko, co dostępne - bardzo proszę napisać, co wasze świnki zajadają najczęściej i co im najlepiej służy :-)

Szczegóły postu

Tytuł: Re: XTRA VITAL-Beaphar'a
PostNapisane: Pt, 24 września 2010, 23:25 
Administrator

Nazwa hodowli: CaviaDoro
Karma jaką Podałaś w tytule , jest karma dla młodych świnek
Składniki:
ziarna, lucerna, soja, groch, płatki fasoli, włókno, minerały, buraki, , fruktooligosacharydy (FOS) 69 mg/kg , mannooligosacharydy (MOS) 96 mg/kg, Echinacea 5 mg/kg.

Analiza:

Białko 18,6%
Witamina A 36 000 IE/kg
Tłuszcz 3%
Witamina D3 1 050 IE/kg
Włókno 14%
Witamina E 100 mg/kg
Popiół 5,6%
Witamina C 810 mg/kg
Wilgotność 10,7%
Miedź 24 mg/kg
Wapń 0,78%
Fosfor 0,37 mg/kg
Sód 0,0,6%
Echinacea5 mg/k

Karma tej firmy dla dorosłych świnek

Składniki: wysokiej jakości lucerna, soja, fasola i groch w
płatkach, chleb świętojański, pszenica i owies.

Analiza: białko17.2%, tłuszcz 3.2%, włókno10%,popiół 6.3% woda 11,2%, wapń 0,8%, fosfor 0,5%, wit. A 24.000 IE/kg, wit. D31500 IE/kg, wit.E 100 IE/kg, miedź 17mg/kg, wit. C500mg/kg.

Z tego co widziałam na zdjęciach to karmy tej firmy nie są granulatami i u mnie juz taka karma odpada , bo nie ma siły część karmy była by u mnie wyrzucana . Nie mam siły uczyć te moje gamonie że trzeba jeść wszystko co im podam . :mrgreen:

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

PostNapisane: So, 25 września 2010, 09:47 
Bardzo dziękuję!
U mnie też nie sprawdziły się gotowe mieszanki.

Szczegóły postu

PostNapisane: So, 25 września 2010, 22:29 

Sama dawałam jeden z mojej świnek XtraVital Junior (wtedy miałam tylko jedną, a teraz "aż" dwie :-P, ale to nie ma nic do rzeczy), smakowała bardzo i ciężko było przestawić na coś innego ;-) . Karma w porządku, skład i analiza też jest ok. Jest też wersja XtraVital dla dorosłych, tej nie stosowałam (może kiedyś), ale pewnie jest podobna do wersji Junior, tylko trochę inaczej zbilansowana. Ogólnie spotkałam się z opinią, że karmy Beaphar są bardzo smaczne i atrakcyjne dla świnek.

Skład i analiza XtraVital Junior => http://www.planeta-zoo.pl/xtravital-guinea-pig-junior-premium-food-500g-p-5460.html?cPath=22_26_116

Skład i analiza XtraVital (dla dorosłych) => http://www.planeta-zoo.pl/xtravital-guinea-pig-premium-food-1kg-p-3569.html?cPath=22_26_116

PostNapisane: So, 25 września 2010, 23:03 
Myślę, że te mieszankowe karmy są zbawienne dla osób, które dają mało urozmaicone żarcie, mało zielska,jarzyn i owoców i karma przemysłowa jest podstawą - poza siankiem.
Przynajmniej świnka spotka jakieś ziółko, kawałek ziarenka itp.
Napiszcie jeszcze,bardzo proszę, gdzie i za ile można kupić, nawet dla testu, tylko w dużym opakowaniu, bo małym to nic nie przetestuję ;-) .
Idzie zima, więc chętnie znajdę zamiennik na trochę dla moich jamochłonów.
Myślę /na chłopski rozum :->/ ,że dając różne karmy na zmianę, mam większą szansę unikąć /bez przesady- po prostu zminimalizować/ niedobory...
Tak po prostu pytam niezobowiązująco,

Szczegóły postu

PostNapisane: N, 26 września 2010, 08:53 

Tylko jest jeden problem, że nie widziałam tej karmy w większych opakowaniach niż 1kg.
A można ją kupić w Krakvecie albo w sklepie Planeta-Zoo.

EDIT: na animalii widziałam jako nowość opakowanie 2,5kg tej karmy, ale to chyba i tak za małe ;-)

PostNapisane: Pn, 18 października 2010, 07:40 

Zgadza się, największe opakowanie Xtra Vitalu to 2,5kg, Beaphar Care+ 1,5kg.
Oba dostępne w moim sklepie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 7 ]