Zmień rozmiar tekstu
Teraz jest Śr, 16 kwietnia 2014, 14:30

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: NAMNAZALNIA z LIMANOVEJ
PostNapisane: So, 30 czerwca 2012, 20:36 

Witam wszystkich .. chciałam ostrzec przed pseudo hodowlą z LIMANOWEJ .. do której trafiła kiedys przez przypadek moja świnka z importu. To było jakieś 1,5 - 2 lat temu a pseudo od tamtego czasu nadal działa i istnieje!!

Świnka która tam trafiła sprzedana była innemu Panu który kupił ja ode mnie dla córki jednak okazało sie iż podobno dziecko miało alergie i ten miły Pan sprzedał te samiczkę dalej.. ale niestety już w złe ręce :(

Widząc i poznając ta samice w aukcji .. jej dzieci na sprzedaż oburzyłam się wtedy gdyż ta samica juz do hodowli się nie nadawała ..
Napisalam więc email a nawet zadzwoniłam i odebrał młody chłopak który te pseudo hodowle ma razem ze starszym bratem. niestety .. nie dał sobie ten chłopak przetłumaczyc ze tak nie można.. i ze ta samica nie do hodowli. :(

Dzwoniłam również do Pana który odsprzedał tą samiczkę tym chłopakom .. Podobno również pisal do nich zeby nie mnożyli jej ale bez skutku..

Widzę .. że nadal prowadza namnażalnie swinek .. skupuja swinki od hodowców z rodowodem a potem krzyżują jak popadnie!

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Tytuł: Re: NAMNAZALNIA z LIMANOVEJ
PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 05:59 

Nazwa hodowli: Nibylandia
Mogłabym prosić o namiary na to pseudo? Mogą być na PW.

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 08:27 

Nazwa hodowli: Skinny Guinea
Uważam że Wspaniałym rozwiązaniem jest sposób Pani z hodowli Hillstone.

Każda osoba nieposiadająca zarejestrowanej hodowli musi podpisać umowę zabezpieczającą zwierzę przed trafieniem w ręce pseudohodowcy. W przypadku złamania umowy grozi odpowiedzialność karna.

Cudownie by było gdyby każdy hodowca mógł zorganizować coś takiego.
Najwspanialszy pomysł na świecie :!: :!: :!:
Gratuluję Naprawdę

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 11:49 

Nazwa hodowli: HANAVILLE
Wszystko fajnie, ale nie da sie wyegzekwować takiej umowy.
Nawet jeżeli ktoś ją złamie to nie ma ona mocy prawnej i nie jesteś w stanie zmusić nikogo do zapłacenia kary itd.

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 15:57 

Nazwa hodowli: Cavialina
Samo podpisanie umowy daje sporo do myślenia i odstrasza na wstępie namnażaczy, co oczywiście nie jest korzystne pod względem marketingowym, bo mniej ludzi kupi świnki. My jesteśmy hodowcami hobbystycznymi, zarobek i pozyskanie klientów nie powinny być dla nas priorytetem, więc nie widzę problemu z wprowadzeniem tego pomysłu w życie :-) Umowa jest sygnałem na czym nam naprawdę zależy, nawet jeśli nie da się pociągnąć do odpowiedzialności karnej człowieka, który ją złamie - spełni swoją funkcję. Podoba mi się ten pomysł. Niektórzy hodowcy w Polsce już z niego korzystają np. Vanity Fair z MSMSM.

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 17:12 

Nazwa hodowli: Nibylandia
Skinny Guinea napisał(a):
Uważam że Wspaniałym rozwiązaniem jest sposób Pani z hodowli Hillstone.

Każda osoba nieposiadająca zarejestrowanej hodowli musi podpisać umowę zabezpieczającą zwierzę przed trafieniem w ręce pseudohodowcy. W przypadku złamania umowy grozi odpowiedzialność karna.

Cudownie by było gdyby każdy hodowca mógł zorganizować coś takiego.
Najwspanialszy pomysł na świecie :!: :!: :!:
Gratuluję Naprawdę

Faktycznie może dać do myślenia, ale na cwaniaczka nie ma rady. Chociażby jak udowodni się jakiej świnki dotyczy umowa? Nie są one w żaden sposób trwale oznakowane (chipowane, tatuowane). Jeśli nie jest to niepowtarzalna łaciata świnka lub zwierzę bardzo charakterystyczne to kto uwierzy, że ta świnka to na pewno ta świnka?

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 18:40 

Pseudohodowcy nie muszą tego wiedzieć :) Ważne, że większa część z nich się przestraszy i ominie taką hodowlę. Czego ma się bać uczciwy człowiek, który nie chce świnki rozmnażać ? Na to czy postąpi wbrew naszej woli i np. odda ją pseudohodowcy nie mamy wpływu, ale ludzie z natury sami nie szukają problemów. Chcą ich unikać, wybiorą hodowlę gdzie wystarczy porozmawiać z hodowcą a nie podpisywać dokument. Tylko garstka najbardziej wyrafinowanych pokusiłaby się o takie oszustwo.

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 18:50 

Nazwa hodowli: HANAVILLE
Ja podpisałam kilka takich umów, ale prawde powiedziawszy nic mi one nie dają.
Jak udowodnie że swinka którą sprzedałam danej osobie jest traktowana niezgodnie z umową? Przecież nie jeżdze na kontrole, nawet jak bym chciała to nie moge komuś wejsć do domu i kontrolować go.

Co do pseudohodowców to niestety nie jest tak pieknie jak piszesz - oni są bardziej cwani niż Ci sie wydaje i żadna umowa ich nie odstraszy, tym bardziej że oni doskonale wiedzą że nic im nie zrobie nawet jeśli ja złamią.
Taka jest niestety okrutna prawda, ale o tym każdy sam musi się przekonać poprzez własne doswiadczenia.
Bo teoria teorią a praktyka praktyką.

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 19:17 

Nazwa hodowli: Skinny Guinea
Myslę że zawsze w jakiejś mniejszej czy większej części, kogoś to jednak może odstraszyć :mrgreen: choc zapewne wielu będzie miało to w tyłku, to jednak zawsze coś.

Ja mam zamiar podjąć ten temat z prawnikiem. Jeżeli udałoby mi się przygotować taką umowę z obecnością notariusza - zrobię to.

Napewno nic nie stracę, spróbować zawsze można.
:mrgreen:

PostNapisane: N, 1 lipca 2012, 20:36 

Ja również wybiorę się do radcy prawnego aby zasięgnąć opinii. Jedyne co mogę stracić to pieniądze za poradę. Zdaję sobię sprawę z tego, że są cwani ale czy im aż tak zależy na konkretnym osobniku aby podpisywać dokument ? Mają mnóstwo hodowli do wyboru, dlaczego mieliby pokusić się właśnie o taką świnkę ? Najbezczelniej okłamują przy adopcjach, mają świnkę za darmo. W tym przypadku nie dostaną jej taniej. Treść umowy w podstronie sprzedaży u Vanity Fair po prostu bije po oczach.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 10 ]