Zmień rozmiar tekstu

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: ostrzegam
PostNapisane: N, 8 marca 2009, 09:47 

Od kilku dni mój Borys był osowiały, gdy zauważyłam, że przestał jeść i pić pojechałam szybko do lekarza
Lekarz u którego leczymy nasze wszystkie zwierzaki niestety nie mógł zająć się Borysem ponieważ miał pilny wyjazd
Zalecił nawodnienie Boryska dziewczynie która jest ledwo po studiach wet. a była u niego gościnnie
Nawodniła Borysa podając 3 strzykawki płynu Ringera po czym czwartą strzykawkę powietrza !
Nasz lekarz zalecił podanie pół butelki płynu gdzie Borys został nawodniony 30ml !
Po podaniu postała pomyślała nie oglądając świnki wpadła na pomysł podania endrofloksacyny po czym wstrzyknęła dawkę dużo za dużą :cry:
Powiedziała, że powinno być lepiej
niestety po 3 godzinach spędzonych w domu było coraz gorzej
Pojechałyśmy do drugiego lekarza wet., lekarz pierwsze co zrobił obmacał Borysa, zajrzał czy nie są przerośnięte zęby po czym kazał wykonać zdjęcie RTG, podał mu tylko lek przeciwbólowy jako, że nic już nie mógł podać ze względu na podany wcześniej antybiotyk lekarz powiedział w trakcie rozmowy, że przy świnkach trzeba uważać ponieważ często bywa tak iż przy podawaniu leków ze względu na twardą skórę można wbić się w płuca
Kazał również podawać do picia herbatkę z szałwii
Po godzinie Borys zaczął już się lepiej czuć niestety około godziny 20 zmarł :(
Wcześniej świnka była zdrowa nic jej nie dolegało
Jestem wściekła sama na siebie, że dałam leczyć Borysa dziewczynie która jest ledwo po studiach nawet sama nie wiedziała ile można podać śwince antybiotyku !!
Postanowiłam przesłać tą wiadomość do wszystkich aby ostrzec przed tego typu lekarzem
Dziewczyna przyjmuje w województwie kujawsko-pomorskim
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany jak dziewczyna się nazywa chętnie napisze na pm'a

Szczegóły postu Ostrzeż użytkownika

Tytuł:
PostNapisane: N, 8 marca 2009, 10:41 

ojej...bardzo mi przykro :-( taka piękna świnka...

Tytuł:
PostNapisane: N, 8 marca 2009, 19:19 
Strasznie mi przykro :-( ...
Powiem tylko / osobom, które mają po raz pierwszy świnkę lub świnki/, że kiedy ewidentnie zaobserwujemy, że nasz prosiaczek na pewno jest "jakiś taki", siedzi w kącie, szybciej oddycha lub inny objaw, nie czekajcie do momentu, jak przestanie jeść li /lub/ pić...
Każdy dzień zwłoki z szukaniem fachowej pomocy zmniejsza wielokrotnie szansę na skuteczną terapię. Każda choroba świnki morskiej /pomijam jakieś małe, skórne zmiany/ jest
poważną sprawą. Oczywiście skórne sprawy też należy szybko leczyć ale dzień czy dwa poślizgu z wizytą u weta nie są zagrożeniem życia. Każda inna choroba jest powodem do b.szybkiej interwencji, niestety :-? :!: Nikogo oczywiście nie pouczam, tylko zwracam na to uwagę nowym Kolegom ;-) . U dorosłych psów i kotów jest zwykle więcej czasu.
Dorosła świnka potrzebuje tak szybkiej pomocy jak malutki szczeniaczek lub maleńki kociak...

Szczegóły postu

Tytuł:
PostNapisane: Pt, 13 marca 2009, 19:17 

Nazwa hodowli: LOST IN LOVE
Bardzo mi przykro :( :cry:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 4 ]